Як зробити правильний вибір HDMI-кабелю для 4K: головні поради

Технології розвиваються з неймовірною швидкістю й сучасна мультимедійна техніка дозволяє насолоджуватись максимально якісним зображенням при перегляді фільмів та відео. Проте, щоб отримати 4K зображення потрібно мати відповідний HDMI-кабель. Як правильно підібрати цей аксесуар — розповідаємо в цій статті.
Що таке HDMI-кабель і чому він потрібен для 4K?
HDMI (High-Definition Multimedia Interface) — це стандартний інтерфейс для передачі високоякісного аудіо та відео сигналу. Для контенту в 4K (роздільна здатність якого становить 3840x2160 пікселів) потрібен кабель, що підтримує високу пропускну здатність і забезпечує стабільність передачі даних. Використання неправильного або неякісного HDMI-кабелю може призвести до спотворення зображення, втрати сигналу чи низької якості звуку.
Як підібрати HDMI-кабель для 4K
Вибираючи HDMI кабелі, потрібно враховувати кілька факторів. Для перегляду відео в 4K дріт повинен мати такі характеристики:
- Правильний стандарт. Мінімальною версією для передачі 4K при 60 кадрах за секунду з підтримкою HDR (High Dynamic Range) є стандарт HDMI 2.0. Його пропускна здатність становить 18 Гбіт/с. Стандарт HDMI 2.1 підтримує 4K при 120 кадрах за секунду та 8K, а його пропускна здатність — до 48 Гбіт/с.
- Хорошу якість матеріалів. Кабель HDMI 4K з мідною серцевиною забезпечує найкращу провідність, а екранування (металеве або подвійне) допомагає зменшити перешкоди.
- Підтримку HDR. Для телевізора з цією технологією варто підібрати кабель HDMI 4K HDR. Це забезпечить глибші кольори та яскравість зображення.
Для домашнього використання підходять кабелі довжиною 1–3 метри. Якщо потрібен довший дріт, варто підібрати модель, яка має вбудовані підсилювачі сигналу. А для під’єднання пристроїв з однаковими роз’ємами можна придбати кабель HDMI to HDMI 4K, який також є в нашому магазині.
Як перевірити якість HDMI-кабелю
Щоб кабель HDMI прослужив якомога краще та довше, він повинен бути хорошої якості. Переконатись в справності проводу можна наступним чином:
- перевірити роздільну здатність — кабель повинен забезпечувати передачу 4K при заданих частотах (наприклад, провід 4K HDMI 60hz має передавати сигнал на частоті 60 Гц);
- оглянути стан дроту — кабель повинен бути міцним, з надійними роз'ємами;
- перевірити маркування — на кабелі або упаковці повинна бути інформація про стандарт (наприклад, HDMI 2.0 чи 2.1).
Крім цього перед придбанням варто під’єднати кабель HDMI 4K 120hz чи 60hz до телевізора та джерела сигналу (наприклад, плеєра чи консолі) і перевірити якість зображення.
Правила використання кабелю HDMI
Як і будь-який аксесуар, 4K HDMI кабель потрібно використовувати правильно та обережно. Для цього слід дотримуватись наступних рекомендацій:
- уникайте надмірних вигинів кабелю — це може пошкодити провідники;
- зберігайте кабелі в сухому місці — бажано тримати його якомога далі від інших пристроїв;
- час від часу перевіряйте стан роз'ємів — особливо, якщо кабель часто підключається й відключається.
Правильно підібраний HDMI-кабель допоможе насолоджуватися високоякісним зображенням і звуком в 4K. Для цього він повинен бути відповідного стандарту, довжини та хорошої якості. В нашому магазині «Ugreen Україна» можна придбати HDMI-кабель для 4K, який стане запорукою бездоганного перегляду улюблених фільмів, ігор та спортивних трансляцій.
- ТОП-5 кабелів для iPhone, які варто придбати у 2025 роціЗ кожним роком аксесуарів до смартфонів стає все більше й кабелі для iPhone не є виключенням. На перший погляд, всі вони здаються приблизно однаковими, а різниця між ними полягає лише в довжині та кольорі. Проте це не так. В цій статті зібрали 5 найкращих кабелів для iPhone та пояснюємо, в чому саме полягає їх особливість.Повна версія статті
- Вплив якісного кабелю на швидкість зарядки та передачу данихНа швидкість зарядки та передавання даних впливає багато факторів, від моделі пристроїв до їх загального стану. Не менш важливим є і якість кабелю для зарядки і синхронізації, який використовується. Як саме він впливає на ці процеси — з’ясовуємо в даній статті.Повна версія статті