Чим відрізняється Power Delivery від Quick Charge?
Технології активно розвиваються й це стосується в тому числі зарядних пристроїв. Сьогодні існують різні технології, які дозволяють заряджати гаджети максимально швидко. Серед них найбільш популярними є технології Power Delivery та Quick Charge. В чому їх особливість та чим вони відрізняються — розповідаємо в цій статті.
Що таке Power Delivery
Технологія Power Delivery була розроблена у 2015 році й з того часу активно застосовується в багатьох сучасних пристроях. Вона працює наступним чином: коли починається заряджання пристрою, контролер зарядки самостійно встановлює максимально можливу потужність. При цьому важливо, щоб технологію PD підтримував як зарядний пристрій, так і смартфон/ноутбук/планшет.
Зарядки, які підтримують PD мають роз’єм USB-C. За допомогою Power Delivery можна заряджати гаджети, досягаючи потужності до 100 Вт. Крім цього така технологія має наступні характеристики:
- сила струму — 0,5А/0,9А/1,5А/3А/5А;
- напруга — від 5V до 20V, завдяки чому зарядний пристрій може автоматично регулювати напругу для збереження батареї;
- підтримка USB 3.1 — це дозволяє не лише заряджати, але й синхронізувати пристрої для передавання інформації.
Power Delivery зарядка присутня у багатьох сучасних пристроях, зокрема в аксесуарах від компаній Ugreen, Baseus, Apple, Google та інших. Перевірити чи сумісний ваш гаджет з технологією PD можна в налаштуваннях пристрою, інструкції до нього або через сайт виробника.
Як працює Quick Charge
Технологія Quick Charge — це розробка компанії Qualcomm. Як і зарядка Power Delivery, вона дозволяє швидко заряджати пристрої за допомогою спеціального аксесуара, який підтримує цю технологію. Існує 4 версії цієї технології, серед яких найбільш потужною є Quick Charge 4.0 та 4.0+
Принцип роботи Charge Quick подібний на технологію Power Delivery, однак напруга в QC має кілька рівнів з кроком в 0,2V та максимальним значенням 20V. Також, на відміну від PD, блок Quick Charge може містити різні роз’єми, в тому числі USB-A та USB-C.
Quick Charge часто використовується в сучасних смартфонах з операційною системою Android, планшетах, павербанках та інших гаджетах. Якщо пристрій підтримує QuickCharge 3.0, тоді повністю розряджений гаджет можна зарядити за пів години на 70%. Крім цього варто зазначити, що багато пристроїв з Quick Charge 4.0/4.0+ є автоматично сумісними з технологією Power Delivery.
Які ще існують технології зарядок
Хоча Power Delivery та Quick Charge найчастіше використовуються для зарядок гаджетів, однак це не єдині технології такого типу. Крім них можна виділити ще кілька схожих розробок, які практично не поступаються в ефективності PD та QC.
Pump Express
Pump Express — це технологія швидкої зарядки від компанії MediaTek. Як і Quick Charge, вона має кілька модифікацій, серед яких найпотужнішою є 4 версія. Особливість цієї технології полягає в тому, що заряд минає вбудований в пристрій контролер температури та потрапляє одразу в акумулятор. Температуру гаджета відстежує контролер в самому блоці зарядки.
Швидку зарядку Pump Express підтримують пристрої на базі процесора MediaTek. При цьому слід враховувати, що вона працює лише через порт USB Type-C.
Adaptive Fast Charging
Технологію Adaptive Fast Charging підтримують смартфони Samsung Galaxy. Вона працює на основі Quick Charge, однак точніше контролює процес заряджання пристрою. Наприклад, коли батарея заряджена на 100%, Adaptive Fast Charging автоматично припиняє зарядку, що дозволяє зберегти акумулятор та подовжити термін його служби.
Підіб’ємо підсумки
Різноманітні технології швидких зарядок, таких як Power Delivery та Quick Charge, все частіше використовуються в сучасних гаджетах. З їх допомогою практично будь-який пристрій можна зарядити за пів години чи навіть швидше. Щоб не помилитись при виборі блока живлення з підтримкою швидкої зарядки, варто перевірити характеристики свого пристрою та з якими саме аксесуарами він сумісний.
- Які функції виконує мережевий адаптерСьогодні наявність інтернету є обов’язковою для роботи, навчання та просто відпочинку. Однак іноді в комп’ютері роз’єм для під’єднання до мережі може вийти з ладу. Його заміна коштує досить дорого, саме тому часто власники ПК та ноутбуків надають перевагу мережевому адаптеру. В цій статті розглянемо, в чому особливість цього пристрою та як правильно підібрати мережевий подовжувач.Повна версія статті
- Для чого потрібен USB Wi-Fi адаптерБездротовий інтернет вже давно є базовою потребою практично кожної людини. Проте не всі пристрої підтримують під’єднання через Wi-Fi. Це передусім стосується комп’ютерів старших поколінь, які часто не мають відповідного обладнання. Розв’язати це питання допоможе Wi-Fi адаптер. Що це за пристрій та як він працює — розглянемо в цьому матеріалі.Повна версія статті